Ghost Whisperer
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ghost Whisperer

Acest forum este facut special pentru fanii serialului Ghost Whisperer...speram sa va placa si sa va inregistrati!....va multumim!
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 O noapte in cimitir

In jos 
AutorMesaj
Katelyn Andrews
Simple ghost
Simple ghost
Katelyn Andrews


Numarul mesajelor : 9
Data de inscriere : 05/02/2011

O noapte in cimitir Empty
MesajSubiect: O noapte in cimitir   O noapte in cimitir I_icon_minitimeSam Feb 05, 2011 4:00 am

"Ce mi-a venit? " ma intreb singura, in timp ce ma indreptam spre biserica, cum faceam mereu, cu doua buchete de flori in mana si cateva lumanari. "Cum sa ma duc singura in cimitir?" Cel mai mult uram noaptea, sau mai bine zis noptile in care eram nevoita sa stau singura, fara Michael si sa fac diferite lucruri, unele neforite de mine. Imi doream enorm sa merg sa-mi vizitez familia decedata, in cimitir, dar noaptea? Off asta nu se intampla. Insa pana la urma ajung in fata unei porti mari. Privesc de cateva ori poarta, de jos in sus si de sus in jos, si o imping cu piciorul. Nu se deschidea. " Ahh, al naibii poarta!" imi zic si mai imping odata, deschizand-o. Patrund inauntru si merg pe o poteca pana intr-un anumit loc. Simt o prezenta stranie in spatele meu. Era clar, era o fantoma. Cu toate ca se spune ca sunt doar niste superstitii, chestiile cu fantomele in cimitir, se pare ca era real. Si nu era prima data cand mi se intampla asta, dar totusi un mic sentiment de frica m-a cuprins. Ma intorc brusc si nimic.
" Fantoma asta vrea sa se joace cu mine". Imi continui drumul si ajung in fata unui mormant. M-aplec si o lacrima imi apare pe obraz.
- " Mama... mi-e asa dor de tine" si spunand asta, pun florile pe mormant si aprind o lumanare. Incep sa ma rog pentru sufletul ei, dupa care acelasi lucru il fac in fata unui alt mormant, de langa mormantul mamei, in care se afla tata.
- "Tata... chiar daca nu am apucat sa stam mult impreuna, pentru ca eu eram foarte mica si tu prea ocupat, tu esti inca prezent in viata mea, in fiecare minut, si nu te voi uita niciodata. Te iubesc"
Stand linistita in fata mormantului, cu ochii inchisi si rugandu-ma , tresar speriata de sunetul telefonului:
- "Alo?"
- "Ce faci iubito? Unde esti?" ma intreba Michael.
- " Off, ce m-am speriat. Iubitule sunt in cimitir, sti tu... rutina de zi."
- " Acum noaptea?"
- " Ma cunosti Michael doar... sti ca fac numai tampenii."
- " Off, ramai acolo, vin dupa tine" si spunand asta a inchis.
Ce puteam face? Trebuia sa stau acolo. M-am asezat pe o alta piatra si am asteptat. Dar, asteptarea a fost foarte lunga si apasatoare. Am stat ce-am stat si...
Sus In jos
 
O noapte in cimitir
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Ghost Whisperer :: RPG :: Cimitirul-
Mergi direct la: